Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w październiku 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.10.2023

W październiku br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Najgorsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność usługową w zakwaterowaniu i gastronomii. Wyraźne pogorszenie ocen zaobserwowano jedynie wśród podmiotów zajmujących się handlem hurtowym (spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w skali miesiąca o 1,9). Największą poprawę opinii odnośnie sytuacji gospodarczej zanotowano wśród przedsiębiorców z sekcji informacja i komunikacja – wzrost wartości tego wskaźnika o 7,7 w porównaniu z wrześniem br. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są optymistyczne. Pozytywnie oceniają koniunkturę także podmioty zajmujące się handlem detalicznym, a także transportem i gospodarką magazynową.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących procesów cenowych (wyniki w tablicy 2).

Wyjdź z archiwum

Do góry