Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.11.2014

Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w listopadzie optymistycznie, ale gorzej niż przed miesiącem. Oceny bieżące i prognozy dotyczące portfela zamówień, produkcji oraz przewidywania w zakresie sytuacji finansowej są mniej korzystne od zgłaszanych w październiku. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem. Planowany jest nieznaczny spadek zatrudnienia. Przedsiębiorcy przewidują nieznaczny wzrost cen wyrobów przemysłowych, zbliżony do zapowiadanego w październiku.

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w listopadzie bardziej negatywnie niż w październiku. Diagnozy i prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są bardziej niekorzystne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. Redukcje zatrudnienia mogą być większe od planowanych w październiku. Ceny robót budowlano-montażowych mogą spadać wolniej niż oczekiwano w ubiegłym miesiącu.

Wyjdź z archiwum

Do góry