Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w kwietniu 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.04.2023

W kwietniu br. jedynie podmioty prowadzące działalność w handlu detalicznym oraz informacji i komunikacji oceniają koniunkturę pozytywnie i na poziomie odpowiednio wyższym lub zbliżonym do tego sprzed miesiąca. W pozostałych badanych obszarach przedsiębiorcy formułują niekorzystne opinie na temat sytuacji gospodarczej, ale w większości lepsze niż w marcu br. Poprawa nastrojów odnośnie sytuacji przedsiębiorstw jest najbardziej widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki w sekcji budownictwo – wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w porównaniu z ubiegłym miesiącem o 6,1. W handlu hurtowym wartość tego wskaźnika jest zbliżona do odpowiedniej z marca br., natomiast w sekcji transport i gospodarka magazynowa odnotowano spadek tego wskaźnika, o 3,1 wobec wartości prezentowanej w poprzednim miesiącu.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz odnoszących się do procesów cenowych (wyniki w tablicy 2).

Wyjdź z archiwum

Do góry