Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w październiku 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.10.2014

Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w październiku optymistycznie, lepiej niż przed miesiącem. Oceny bieżące i prognozy dotyczące portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są bardziej korzystne od zgłaszanych we wrześniu. Planowany jest niewielki wzrost zatrudnienia, ale mniejszy od zapowiadanego przed miesiącem. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie wzrosnąć.

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w październiku niekorzystnie, podobnie jak we wrześniu. Utrzymują się negatywne oceny sytuacji finansowej. Prognozy w tym zakresie są bardziej pesymistyczne od przewidywań formułowanych w ubiegłym miesiącu. Diagnozy i prognozy portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej są niekorzystne, gorsze od zgłaszanych we wrześniu. Redukcje zatrudnienia mogą być większe od planowanych w ubiegłym miesiącu. Ceny robót budowlano-montażowych mogą spadać szybciej niż oczekiwano we wrześniu.

Wyjdź z archiwum

Do góry