Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w maju 2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.05.2024

W maju br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 35,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w kwietniu br. opinie formułują również przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym, a także informacją i komunikacją. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji budownictwo – spadek wartości wskaźnika o 5,2 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wśród tych jednostek opinie odnośnie sytuacji gospodarczej są pesymistyczne. Również podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oceniają koniunkturę negatywnie, choć na poziomie nieco wyższym niż w kwietniu br.
Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Wyjdź z archiwum

Do góry