Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w sierpniu 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.08.2023

W sierpniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Największe pogorszenie ocen zanotowano wśród podmiotów prowadzących działalność w zakwaterowaniu i gastronomii (spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w skali miesiąca o 6,9). Największą poprawę ocen zaobserwowano w opiniach wyrażanych przez przedsiębiorców z sekcji transport i gospodarka magazynowa – wzrost wartości tego wskaźnika o 6,4 w porównaniu z lipcem br. Pozytywnie, choć gorzej niż w ubiegłym miesiącu, oceniają koniunkturę jedynie jednostki zajmujące się handlem detalicznym, a także informacją
i komunikacją.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Wyjdź z archiwum

Do góry