Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Inicjatywy społeczne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Finał Szlachetnej Paczki 2023!

19.12.2023
Wzorem lat ubiegłych pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu włączyli się do akcji Szlachetna Paczka.
Czytaj dalej

Światowy Dzień Zespołu Downa

21.03.2023
Kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu włączyli się w skarpetkowe wyzwanie.
Czytaj dalej

Wsparcie Fundacji Złotowianka

18.03.2023
Z okazji przypadającego 18 marca Światowego Dnia Recyklingu pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu przekazali Fundacji Złotowianka z siedzibą w Złotowie zebrane plastikowe nakrętki.
Czytaj dalej

Konkurs plastyczny „Moja mama, mój tata w pracy”

09.03.2023
Z okazji Dnia Statystyki Polskiej, Urząd Statystyczny w Poznaniu zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci pracowników pt. „Moja mama, mój tata w pracy”.
Czytaj dalej

Dzień Kota

15.02.2023
W ramach Dnia Kota obchodzonego 17 lutego pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu wsparli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu
Czytaj dalej

Dzień bez Opakowań Foliowych

23.01.2023
Z okazji Dnia bez Opakowań Foliowych, w dniach 23-30 stycznia br. wszystkim klientom Regon-u i Informatorium oraz pracownikom Urzędu statystycznego w Poznaniu przekazano torby bawełniane.
Czytaj dalej

Światowy Dzień Logiki

14.01.2023
Z okazji Światowego Dnia Logiki 14.01 br., dla pracowników Urzędu Statystycznego w Poznaniu zorganizowano konkurs logiczny, polegający na rozwiązaniu zadania logicznego, w postaci wykreślanki obrazkowej.
Czytaj dalej

Finał Szlachetnej Paczki 2022!

15.12.2022
Po raz kolejny pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu stanęli na wysokości zadania.
Czytaj dalej

Akcja Gwiazdor - Paczka dla dzieci w Ukrainie

09.12.2022
W listopadzie 2022 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu przyłączył się do akcji pomocy dzieciom przebywającym w ośrodku Dom św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Czytaj dalej

Zbiórka plastikowych nakrętek

07.12.2022
Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu oraz Oddziałów zbierają i przekazują na bieżąco plastikowe nakrętki fundacjom i organizacjom, które wspierają osoby borykające się z problemami wychowania i leczenia niepełnosprawnych dzieci (m.in. Fundacja Szlachetny Bohater z Poznania).
Czytaj dalej

Defibrylatory AED w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu

22.01.2021
Urząd Statystyczny w Poznaniu zakupił defibrylatory AED (Automated External Defibrillator).
Czytaj dalej

Wielka Zbiórka Książek 2020

05.10.2020
Po raz drugi pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK, polegającą na przekazaniu przeczytanych książek fundacji Zaczytani.org.
Czytaj dalej

Akcja #GaszynChallenge Urzędu Statystycznego w Poznaniu

01.07.2020
Urząd Statystyczny w Poznaniu został nominowany przez US Rzeszów do wzięcia udziału w akcji #GaszynChallenge na rzecz pomocy chorym dzieciom z fundacji siepomaga.pl.
Czytaj dalej

Koncert charytatywny w Wałeckim Centrum Kultury

09.03.2020
Pracownicy pilskiego oddziału Urzędu Statystycznego odpowiedzieli na apel rodziców dwóch chłopców walczących z nowotworem i przekazali na licytację charytatywną zebrane zabawki oraz materiały plastyczne.
Czytaj dalej

Szlachetna paczka 2019 w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu

08.12.2019
Po raz dziewiąty Urząd Statystyczny w Poznaniu włączył się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, pomagając rodzinie z okolic Śremu, która w pożarze domu straciła większość dobytku.
Czytaj dalej

Zbiórka artykułów na potrzeby Schroniska dla bezdomnych zwierząt Azorek w Obornikach

25.11.2019
25 listopada br. do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Azorek dostarczono przekazane przez pracowników: karmę, przysmaki oraz zabawki.
Czytaj dalej

Zbiórka artykułów papierniczych i książek dla podopiecznych WSWOP „Hospicjum domowe”.

24.09.2019
W ramach kolejnej akcji CSR-owej, pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu i Oddziałów zorganizowali w sierpniu zbiórkę artykułów papierniczych i książek dla podopiecznych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum domowe”.
Czytaj dalej

Zbiórka książek na rzecz podopiecznych CAOSiN w Pile

09.09.2019
Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu (Oddział w Pile) po raz kolejny zaangażowali się w akcję charytatywną. Tym razem zorganizowali zbiórkę książek na rzecz podopiecznych Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile.
Czytaj dalej

Wielka Zbiórka Książek 2019

24.06.2019
W dniach od 24 kwietnia do 30 maja 2019 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu wraz z Oddziałami włączył się w kampanię Wielka Zbiórka Książek 2019 i organizowaną przez fundację Zaczytani.org.
Czytaj dalej

Bieg charytatywny i nordic walking "Nogami po czarnym lądzie"

24.06.2019
W sobotę 25 maja br. przedstawiciele Urzędu oraz ich dzieci wzięli udział w biegu charytatywnym i zawodach nordic walking zorganizowanych przez fundację pomocy humanitarnej Redemptoris Missio.
Czytaj dalej

Zbiórka maskotek dla dzieci przebywających w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

14.03.2019
Oddział Urzędu w Kościanie odpowiedział na apel Powiatowego Szpitala im. T. Dunina w Kościanie i zorganizował zbiórkę maskotek dla dzieci przebywających w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Czytaj dalej

Szlachetna paczka 2018 w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu

11.12.2018
Po raz ósmy pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu i jego Oddziałów przygotowali Szlachetną Paczkę.
Czytaj dalej

Zbiórka artykułów na potrzeby zwierząt ze schronisk

30.11.2018
Mając na uwadze zbliżającą się zmianę aury i nadchodzące niskie temperatury pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu i jego Oddziałów w Kaliszu, Koninie, Kościanie i Pile zorganizowali zbiórkę artykułów na potrzeby zwierząt ze schronisk.
Czytaj dalej

Zbiórka dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pile

08.11.2018
Pomysł na kolejną akcję w ramach społecznej odpowiedzialności (CSR) narodził się w Oddziale Urzędu w Pile. Jego pracownicy postanowili wesprzeć wychowanków lokalnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.
Czytaj dalej

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

23.10.2018
W piątek, 19 października br. ponad 30 pracowników Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbyło szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Czytaj dalej

Zbiórka okularów w ramach akcji „Czary mary okulary”

12.10.2018
Urząd Statystyczny w Poznaniu wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Czary mary okulary” zainicjowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania.
Czytaj dalej

Październik – miesiącem świadomości raka piersi

10.10.2018
10 października przy Urzędzie Statystycznym w Poznaniu stanął mammobus Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN. Pracownice Urzędu oraz mieszkanki poznańskiego Sołacza miały możliwość wykonania bezpłatnej lub płatnej mammografii (w zależności od wieku). Mammobus zaproszono w ramach miesiąca świadomości raka piersi.
Czytaj dalej

Zbiórka plastikowych nakrętek dla fundacji "Szlachetny Bohater"

05.09.2018
Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu zebrali dotychczas 67 kg plastikowych nakrętek dla fundacji Szlachetny Bohater w Poznaniu.
Czytaj dalej

Przekazanie podarunków dzieciom z Domu Dziecka w Pleszewie i Ogniska na Fyrtlu w Poznaniu

16.08.2018
Od maja do lipca br. Urząd Statystyczny w Poznaniu przeprowadził wśród pracowników zbiórkę przyborów szkolnych, materiałów papierniczych, książek, gier i puzzli dla Domu Dziecka w Pleszewie.
Czytaj dalej

Szlachetna paczka 2017 w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu

24.11.2017
Już po raz siódmy Urząd Statystyczny w Poznaniu brał udział w akcji Szlachetna Paczka.
Czytaj dalej
Do góry