Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

„Dni Otwarte” Urzędu Statystycznego w Poznaniu i jego Oddziałów w Kaliszu, Lesznie i Pile

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
02.06.2023

W dniach 23–25 maja br. odbyły się „Dni Otwarte” Urzędu Statystycznego w Poznaniu i jego Oddziałów terenowych w Kaliszu, Lesznie i Pile zorganizowane dla dzieci pracowników służb statystyki publicznej. Goście dowiedzieli się czym zawodowo zajmują się ich rodzice, zwiedzili siedziby Urzędu, rozwiązywali statystyczne rebusy i grali w statystyczne gry.

Uczestnicy spotkań w Lesznie i Pile mieli możliwość odnalezienia miejsca pracy swoich rodziców.  

W siedzibie oddziału w Lesznie, poza atrakcjami w budynku, dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu grając w piłkę, gry oraz tworząc kredowe dzieła. Atrakcją była dla nich również możliwość obejrzenia samochodu należącego do, mieszczącej się po sąsiedzku, Inspekcji Transportu Drogowego.

W Poznaniu dzieci spotkały się z dyrektorem Urzędu - Jackiem Kowalewskim. Kulminacją „Dnia Otwartego” były tu zdjęcia każdego z uczestników w dyrektorskim fotelu i „na ściance” w sali konferencyjnej.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz plecaki wypełnione gadżetami. W Dniu Otwartym wzięło udział łącznie 30 dzieci.

Mamy nadzieję, że nasi goście dobrze się bawili, i że za rok spotkamy się ponownie, w jeszcze większym gronie!

Do góry