Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.10.2018

W piątek, 19 października br. ponad 30 pracowników Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbyło szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Poznaniu. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z ogólnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, specyfiką działania i wykorzystywania zautomatyzowanego defibrylatora zewnętrznego AED oraz przećwiczyli m.in. czynności resuscytacyjne na fantomach dorosłego, dziecka i niemowlęcia.

Jednym z ważniejszych celów zajęć było także przełamanie obaw i lęków przed podjęciem próby udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.

Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności pozwolą - w razie potrzeby - skutecznie pomóc zarówno klientom Urzędu, kolegom jak i bliskim w życiu codziennym.

Do góry