Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w kwietniu 2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.04.2024

W kwietniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 9,7 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w marcu br. opinie formułują również przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem oraz handlem hurtowym. Największe pogorszenie ocen odnotowano wśród podmiotów z sekcji zakwaterowanie i gospodarka magazynowa – spadek wartości wskaźnika o 23,2 w skali miesiąca. Wśród tych jednostek opinie odnośnie sytuacji gospodarczej są negatywne.  Również podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oceniają koniunkturę bardziej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu. 

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących procesów cenowych (wyniki w tablicy 2).

Wyjdź z archiwum

Do góry