Od stycznia 2014 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu po raz kolejny realizował program zajęć ze studentami poznańskich publicznych uczelni wyższych, w ramach którego pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych przybliżali słuchaczom podstawy prawne, strukturę i zadania służb statystyki publicznej oraz metody zbierania, opracowywania i rozpowszechniania danych statystycznych. W trakcie warsztatów komputerowych studenci poznali zawartość Banku Danych Lokalnych i zasady korzystania z zamieszczonych w nim informacji. W zajęciach uczestniczyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz Wyższej szkoły Bankowej, a także uczniowie jednego z poznańskich gimnazjów. Łącznie w zajęciach udział wzięło 300 osób.
Od początku 2014 roku nawiązano ścisłą współpracę z nowo powstałym Wielkopolskim Regionalnym Obserwatorium Terytorialnym (WROT) w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która zaowocowała wymiana danych i doświadczeń, licznymi prelekcjami podczas konferencji i seminariów organizowanych przez WROT oraz artykułami o zadaniach Urzędu w dwóch numerach Biuletynu WROT. Pracownicy Wydziału wzięli udział m.in. w konferencji inaugurującej funkcjonowanie WROT pt. Rola monitorowania polityk publicznych w zarządzaniu rozwojem województwa, w warsztatach dla departamentów i biur UMWW oraz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych i przedstawicieli powiatów pt. Budowa systemu monitorowania polityk publicznych w województwie wielkopolskim w oparciu o funkcjonowanie WROT, w warsztatach organizowanych przez WROT dla studentów Gospodarki Przestrzennej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
15 i 26 grudnia 2014 r. przeprowadzono pilotażowe zajęcia dla dwóch klas gimnazjalnych pt. "Polska w Unii Europejskiej" w ramach bezpłatnej edukacji statystycznej, mającej na celu popularyzację wiedzy o statystyce wśród dzieci i młodzieży. Plan Edukacji Statystycznej został zarekomendowany wielkopolskim szkołom podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
1 grudnia 2014 r. rozpoczęła się 7. edycja Wielkopolskiego Konkursu "Statystyka mnie dotyka" organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne i Urząd Statystyczny w Poznaniu. Projekt edukacyjny objęty jest honorowym patronatem prof. dr. hab. Janusza Witkowskiego – Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, p. Piotra Florka – Wojewody Wielkopolskiego oraz p. Elżbiety Walkowiak – Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna edycja rozpoczęła się opublikowaniem zadań konkursowych i zakończy się ogłoszeniem wyników najpóźniej do 10 kwietnia 2015 r.
26 listopada 2014 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu zadeklarował chęć czynnego udziału w Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 poprzez opracowanie tematycznych komunikatów statystycznych z wykorzystaniem zasobów informacyjnych statystyki publicznej.
W dniach 25 – 27 listopada 2014 r. pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych przeprowadzili, przeznaczone dla urzędników administracji rządowej i samorządowej, szkolenia z zakresu systemu STRATEG, systemu wspierającego proces monitorowania rozwoju oraz ewaluacji efektów podejmowanych działań na rzecz wzmocnienia spójności społecznej. W szkoleniu wzięło udział łącznie 66 osób.
W dniach 14 – 17 października 2014 r. uruchomiono stoisko na Targach Gmina 2014, których głównym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sektora prywatnego i publicznego. Pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych zaprezentowali na targach bogatą ofertę wydawniczą Urzędu Statystycznego w Poznaniu oraz Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie.
W dniach 8 – 9 października 2014 r. przedstawiciele Urzędu wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny w Lublinie pt. Statystyka w procesie monitorowania polityki spójności społecznej, gospodarczej i terytorialnej.
We wrześniu 2014 r. nawiązano współpracę z Lokalną Grupą Działania Gościnna Wielkopolska.
30 września 2014 r. Tomasz Klimanek – zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Poznaniu i Ewa Kowalka kierownik Działu Analiz Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych wzięli udział w konferencji Wielkopolskiego Obserwatorium Rynku Pracy II Wielkopolskiego Urzędu Pracy w Poznaniu pt. Rynek pracy na obszarach wiejskich Wielkopolski. Determinanty, możliwości i ograniczenia rozwoju. Na konferencji został wygłoszony referat Obszary wiejskie województwa wielkopolskiego i ich mieszkańcy w świetle badań prowadzonych przez statystykę publiczną. Referat został zaprezentowany także 13 stycznia 2015 r. przy okazji Seminarium pt. Obszary wiejskie województwa wielkopolskiego i ich mieszkańcy w świetle badań prowadzonych przez statystykę publiczną.
W okresie sierpień – październik 2014 r. pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych brali udział w szkoleniach na potrzeby projektu System Informacyjny Statystyki Publicznej – 2 (SISP-2), m. in. w zakresie języka migowego, prowadzenia szkoleń i wystąpień publicznych oraz wystąpień medialnych i komunikacji z mediami, a także ze strategii marketingowej i wizerunkowej – public relations w administracji publicznej.
11 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej siedziby Urzędu. Istniejący budynek został odnowiony i powiększony o nowe piętro i skrzydło boczne. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i poznańskich instytucji, rektorzy i pracownicy uczelni wyższych, reprezentanci wykonawcy prac budowlanych, dyrektorzy Urzędów Statystycznych oraz prof. dr hab. Janusz Witkowski, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, który podczas uroczystości wygłosił wykład „Kierunki rozwoju statystyki publicznej”. W trakcie uroczystości wręczono nagrody w Wielkopolskim Konkursie "Statystyka mnie dotyka" z okazji Dnia Statystyki Polskiej. Konkurs objęty był honorowym patronatem prof. dra hab. Janusza Witkowskiego – Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Elżbiety Walkowiak – Wielkopolskiej Kurator Oświaty i prof. dra hab. Emila Panka – Dziekana Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
10 kwietnia 2014 r. pracownicy Wojewódzkiego Informatorium Statystycznego wzięli udział w seminarium "O pomiarach jakości obsługi i satysfakcji klientów" zorganizowanym przez Wydział Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu we współpracy z Portalem Naukowca oraz Polskim Towarzystwem Badaczy Rynku i Opinii. Na seminarium przedstawiono zagadnienia związane z praktycznymi aspektami wykorzystania badań marketingowych.
Od 3 marca do 26 kwietnia 2014 r. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej odbył się XIX Poznański Przegląd Książki Naukowej, organizowany pod honorowym patronatem Przewodniczącego Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Miasta Poznania Prof. dr hab. Bronisława Marciniaka. Urząd udostępnił roczniki wydane w 2013 r., publikacje prezentujące wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 oraz Powszechnego Spisu Rolnego 2010.
Od 19 listopada 2013 do 31 marca 2014 r. zaprezentowano wystawę „Statystyka w Wielkopolsce” z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Statystycznego w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wystawa przybliża kilkuwiekowy dorobek statystyki wielkopolskiej, wydobywając z archiwum utrwalone drukiem wyniki badań statystycznych, przedstawiając dawne i współczesne publikacje pokazujące utrzymywanie ciągłości wydawniczej oraz przypominając sylwetki osób, które wniosły istotny wkład w rozwój myśli i praktyki statystycznej w Wielkopolsce.