Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność WOBR 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Seminarium naukowe

7 grudnia 2021 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu zorganizował seminarium "Rolnictwo i obszary wiejskie w Wielkopolsce", poświęcone wybranym aspektom przemian w świetle danych statystyki publicznej i wyników badań naukowych. W ramach seminarium dla kadry naukowej i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego zorganizowano szkolenie pt. Praktyczne aspekty pozyskiwania informacji z baz danych dostępnych na Portalu Informacyjnym GUS.

Dzień pluszowego misia

W listopadzie 2021 r., w ramach Dnia pluszowego misia, który przypada na 25 listopada, pracownicy Urzędu zorganizowali zbiórkę zabawek, pluszaków i artykułów plastycznych, które zostały przekazane, za pośrednictwem Fundacji Mam Marzenie, dzieciom przebywającym w wielkopolskich szpitalach.

Kubek dla seniora

W listopadzie 2021 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu przyłączył się do akcji charytatywnej Ośrodka Kuratorskiego nr 3 w Poznaniu oraz Fundacji Nie wykluczaj mnie i zebrał 150 rozmaitych kubków, które jako prezent zostały przekazane podopiecznym domów pomocy społecznej w Poznaniu, ośrodków dla bezdomnych w Poznaniu, Domu Dziecka w Kobylnicy, Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Rożnowicach oraz Stowarzyszenia MONAR Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Markot w Gościejewie.

Dycha dla Micha

W listopadzie 2021 r. zorganizowano zbiórkę funduszy na zakup karmy dla zwierzaków przebywających w schronisku w Poznaniu. Za zebrane 700 zł zakupiono suchą karmę dla psów i kotów.

Olimpiada Statystyczna

W październiku 2021 r. rozpoczęła się VI edycja Olimpiady Statystycznej. Do zawodów szkolnych w Wielkopolsce przystąpiło 289 uczniów z 28 szkół ponadpodstawowych. Do etapu okręgowego, który ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną odbył się szkołach macierzystych uczniów, przystąpiło 60 osób. Do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2022 r., przeszło 5 uczniów z 2 szkół: III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kaliszu oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Patronat honorowy nad VI edycją Olimpiady Statystycznej objęli: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Kurator Wielkopolski, a także Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zwycięzcy etapu okręgowego otrzymali upominki od patronów i organizatora – tut. Urzędu Statystycznego.

Do góry