Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność WOBR 2024

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

VIII edycja Olimpiady Statystycznej - I etap

28 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbył się I etap zawodów centralnych VIII edycji Olimpiady Statystycznej (test on-line). W zawodach wzięło udział 5 uczniów z Wielkopolski, którzy reprezentowali: II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, VIII Liceum Ogólnokształcące im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu.

Do finału VIII edycji Olimpiady Statystycznej, który odbędzie 13 marca br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie, Komitet Główny zakwalifikuje 30 uczniów z całego kraju, którzy uzyskają największą liczbę punktów w etapie I. Wszyscy uczniowie biorący udział w I etapie zawodów centralnych otrzymali upominki od Wojewody Wielkopolskiego, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, GUS oraz tut. Urzędu.

Dzień z Biurem Karier UAM

We wtorek 16 stycznia 2024 r. Urząd Statystyczny w Poznaniu uczestniczył w „Dniu z Biurem Karier UAM” na terenie Kampusu Ogrody przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu.

To cykliczne wydarzenie zorganizowane było dla studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych, Wydziału Psychologii i Kognitywistyki, Wydziału Filozoficznego, Wydziału Socjologii, Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa oraz Instytutu Antropologii i Etnologii Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu.

Pracownicy Urzędu zaprezentowali ofertę praktyk i staży proponowanych przez Urząd Statystyczny w Poznaniu oraz program zajęć ze statystyki publicznej. Stoisko Urzędu odwiedziło około 60 osób.

Do góry