Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność WOBR 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Akcja #GaszynChallenge Urzędu Statystycznego w Poznaniu

Urząd Statystyczny w Poznaniu został nominowany przez US Rzeszów do wzięcia udziału w akcji #GaszynChallenge na rzecz pomocy chorym dzieciom z fundacji http://siepomaga.pl.

Nominacja została przyjęta, a pompowano i przysiadano dla chorej na SMA 8-miesiecznej Hani. Swoją postawą grupa pracowników Urzędu pokazała, że pomagać można też przez wspólną zabawę.

Urząd nominował kolejne jednostki: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wielkopolski Oddział PFRON, Urząd Miasta Kalisza oraz Unię Swarzędz - sekcja piłki nożnej rocznik 2011.

Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce

2 marca br. pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Poznaniu wzięli udział w konferencji pt. Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce - wydarzeniu inaugurującym projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Konferencję utworzył Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a następnie referaty wygłosili przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej UMWW, Urzędu Miejskiego w Wieluniu, Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Wielkopolskiego Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego UMWW. 

Prezentację dotyczącą zasobów statystyki publicznej w procesie monitorowania rewitalizacji jednostek samorządu terytorialnego przedstawił Artur Owczarkowski – Kierownik Działu Analiz  Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych tut. Urzędu.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego, była to więc także niepowtarzalna okazja do przekazania pierwszych informacji i promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020 oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

XXV Poznański Przegląd Książki Naukowej

W dniach od 25 lutego do 27 marca br. Urząd Statystyczny w Poznaniu bierze udział w XXV Poznańskim Przeglądzie Książki Naukowej pod patronatem Rektora UAM prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego. Celem wydarzenia, organizowanego przez Bibliotekę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jest prezentacja wybranych książek naukowych wydanych w Poznaniu w poprzednim roku kalendarzowym. Wystawcami są zarówno wydawnictwa naukowe, jak i instytuty badawcze oraz inni wydawcy z terenu miasta i aglomeracji. W tym roku tut. Urząd prezentuje najnowsze wydania Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego 2019, Rocznika Statystycznego Poznania 2019 oraz publikacji Województwo Wielkopolskie 2019. Podregiony – Powiaty – Gminy, a także szereg opracowań sygnalnych z zakresu demografii, edukacji, kultury, finansów, turystyki, zdrowia i rynku pracy. Przedstawiane są również foldery okolicznościowe Zintegrowane inwestycje terytorialne i Historia spisów ludności na obszarze Wielkopolski oraz Turystyczna gra miejska - Statystyka w historii Stołecznego Miasta Poznania opracowana przez pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Zawody Centralne IV edycji Olimpiady Statystycznej

We wtorek 25 lutego br. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbył się pierwszy etap Zawodów Centralnych IV edycji Olimpiady Statystycznej, organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Wzięło w nim udział troje uczniów – zwycięzców etapu okręgowego. Podczas 45 minutowego testu on-line, uczestnicy walczyli o awans do finału i uzyskanie statusu finalisty. 

Promocja Powszechnego Spisu Rolnego 2020 - Targi Polagra Premiery

W dniach od 17 do 19 stycznia 2020 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Polagra Premiery – największe targi maszyn i urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dla Urzędu Statystycznego w Poznaniu była to niepowtarzalna okazja do promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020, bowiem zarówno uczestnikami, jak i odwiedzającymi imprezę byli przede wszystkim właściciele i użytkownicy gospodarstw rolnych oraz producenci rolni.

Podczas targów pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych oraz Głównego Urzędu Statystycznego odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych celów spisu i jego znaczenia dla prowadzenia polityki rolnej kraju i Unii Europejskiej, zagadnień objętych spisem, ale także organizacji spisu. Wszystkim osobom zainteresowanym tematyką Powszechnego Spisu Rolnego 2020 przekazywano ulotki informacyjne oraz gadżety, w postaci kalendarzy, kubków, smyczy, notatników, a także puzzli, gier i odblasków dla najmłodszych.

Tegoroczne targi Polagra Premiery zgromadziła 267 wystawców (z 20 krajów), w tym 214 z Polski. Nasze stoisko odwiedziło niemal 400 użytkowników gospodarstw rolnych wraz z rodzinami, a także osoby związane zawodowo z rolnictwem i jego otoczeniem, uczniowie szkół rolniczych oraz przedstawiciele mediów i środowiska naukowego. Łącznie ponad 1000 osób.

Do góry