Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
4
czer

Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.

Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.
Czytaj dalej
6
czer

Biuletyn statystyczny Poznania (1 kwartał 2024)

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
17
czer

Poznań w 2023 r.

Folder promocyjny
Czytaj dalej
27
czer

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w 1 kwartale 2024 r. – wyniki wstępne

Według wstępnych wyników Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w 1 kwartale 2024 r., wielkopolskie zajmowało 4. lokatę wśród województw pod względem wielkości wskaźnika zatrudnienia oraz współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie niższym od notowanego w kraju.
Czytaj dalej
27
czer

Warunki mieszkaniowe w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Publikacja Warunki mieszkaniowe w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 koncentruje się przede wszystkim wokół tematyki związanej z infrastrukturą mieszkaniową. Dostarcza informacji o budynkach zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego w momencie spisu, tj. 31 marca 2021 r., oraz o znajdujących się w nich mieszkaniach.
Czytaj dalej
27
czer

Rodziny w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Publikacja Rodziny w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 podejmuje tematykę gospodarstw domowych i rodzin, koncentrując się na ich charakterystyce demograficznej i społecznej.
Czytaj dalej
28
czer

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - maj 2024 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
28
czer

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w czerwcu 2024 r.

W czerwcu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 11,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w maju br. opinie formułują także przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem oraz transportem i gospodarką magazynową. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji informacja i komunikacja – spadek wartości wskaźnika o 6,6 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego oceniają koniunkturę negatywnie i na poziomie nieco niższym niż w maju br.
Czytaj dalej
28
czer

Statystyka Poznania - maj 2024 r.

Statystyka Poznania - maj 2024 r.
Czytaj dalej
Do góry