Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
9
maj

Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach w województwie wielkopolskim w 2023 r.

Dostęp do łączy szerokopasmowych deklarowało 99,2% przedsiębiorstw. Własną stronę internetową posiadało dwie trzecie jednostek. Niespełna połowa podmiotów wykorzystywała przynajmniej jedno z mediów społecznościowych, a blisko jedna piąta płaciła za reklamę w Internecie. Prawie co czwarte przedsiębiorstwo udostępniało elektronicznie informacje swoim klientom lub kontrahentom. Udział jednostek deklarujących wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji wyniósł 3,1%.
Czytaj dalej
28
maj

Turystyka w województwie wielkopolskim w 2023 r.

W 2023 r. w województwie wielkopolskim z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało blisko 1,9 mln turystów, którym udzielono łącznie prawie 3,7 mln noclegów. W porównaniu z 2022 r. było to mniej odpowiednio o 1,9% i o 1,5%. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych we wszystkich turystycznych obiektach noclegowych w 2023 r. wyniósł 31,0%, tj. o 0,7 p.proc. mniej niż w roku poprzednim.
Czytaj dalej
29
maj

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - kwiecień 2024 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
29
maj

Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego - 1 kwartał 2024

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
31
maj

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w maju 2024 r.

W maju br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 35,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w kwietniu br. opinie formułują również przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym, a także informacją i komunikacją. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji budownictwo – spadek wartości wskaźnika o 5,2 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wśród tych jednostek opinie odnośnie sytuacji gospodarczej są pesymistyczne. Również podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oceniają koniunkturę negatywnie, choć na poziomie nieco wyższym niż w kwietniu br.
Czytaj dalej
Do góry