Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28
czer

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - maj 2024 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
28
czer

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w czerwcu 2024 r.

W czerwcu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 11,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w maju br. opinie formułują także przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem oraz transportem i gospodarką magazynową. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji informacja i komunikacja – spadek wartości wskaźnika o 6,6 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego oceniają koniunkturę negatywnie i na poziomie nieco niższym niż w maju br.
Czytaj dalej
28
czer

Statystyka Poznania - maj 2024 r.

Statystyka Poznania - maj 2024 r.
Czytaj dalej
Do góry