Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - styczeń 2015 r.

27.02.2015
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w lutym 2015 r.

27.02.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwór-stwie przemysłowym oceniają w lutym optymistycznie, podobnie jak w styczniu. Diagnozy i prognozy dotyczące portfela zamówień oraz produkcji są korzystne, lepsze od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nieznacznie negatywnie, odpo-wiednie prognozy wskazują na możliwość dalszej poprawy. Planowany jest wzrost zatrudnienia. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Wielkopolskiego (IV kwartał 2014)

27.02.2015
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Publikacja Warunki życia ludności w województwie wielkopolskim w 2013 r.

12.02.2015
Publikacja „Warunki życia ludności w województwie wielkopolskim” jest opracowaniem cyklicznym przedstawiającym kształtowanie się zmiennych charakteryzujących różne obszary społeczno-gospodarcze. W podobnej formie redakcyjnej, jako opracowanie tabelaryczno-analityczne, publikacja ukazuje się od roku 2004.
Czytaj dalej

Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w województwie wielkopolskim w 2013 r.

11.02.2015
Podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, pracujący w podmiotach z udziałem kapitału zagranicznego, struktura kapitałowa podmiotów z kapitałem zagranicznym, kategorie finansowe podmiotów.
Czytaj dalej

Badanie Spójności Społecznej (BSS)

02.02.2015
Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w terminie 02.02. – 20.04.2015 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone Badanie Spójności Społecznej (BSS), którego celem jest dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - grudzień 2014

29.01.2015
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w styczniu 2015 r.

29.01.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w styczniu optymistycznie, lepiej niż w grudniu. Diagnozy i prognozy dotyczące portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są korzystne, lepsze od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Zatrudnienie może utrzymać się na dotychczasowym poziomie. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć, nieco szybciej niż oczekiwano przed miesiącem.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo Wielkopolskie 2014. Podregiony, Powiaty, Gminy

29.12.2014
Urząd Statystyczny w Poznaniu już po raz piętnasty przekazuje Państwu publikację opisującą sytuację społeczno-gospodarczą wielkopolskich gmin, powiatów i podregionów. Tegoroczna edycja przedstawia obraz województwa w 2013 r. poprzez liczbową charakterystykę jednostek terytorialnych tworzących jego strukturę. Ukazując się równolegle z Rocznikiem Statystycznym Województwa Wielkopolskiego 2014, stanowi jego dopełnienie i rozwinięcie.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w grudniu 2014 r.

23.12.2014
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w grudniu korzystnie, choć gorzej niż w listopadzie. Bieżący portfel zamówień jest ograniczany. Produkcja utrzymuje się na dotychczasowym poziomie. Odpowiednie pozytywne prognozy są zbliżone do formułowanych w ubiegłym miesiącu. Bieżąca i przewidywana sytuacja finansowa oceniana jest nieznacznie pozytywnie. Przedsiębiorcy planują redukcje zatrudnienia większe niż zapowiadano w listopadzie. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie wzrastać.
Czytaj dalej
1    101  102  103  104  105  106  107  108  109    114
Do góry