Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach

01.07.2024
Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - lipiec 2024

01.07.2024
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Link Statystyka Poznania - maj 2024 r.

28.06.2024
Statystyka Poznania - maj 2024 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w czerwcu 2024 r.

28.06.2024
W czerwcu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 11,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w maju br. opinie formułują także przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem oraz transportem i gospodarką magazynową. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji informacja i komunikacja – spadek wartości wskaźnika o 6,6 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego oceniają koniunkturę negatywnie i na poziomie nieco niższym niż w maju br.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - maj 2024 r.

28.06.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej

Publikacja Rodziny w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

27.06.2024
Publikacja Rodziny w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 podejmuje tematykę gospodarstw domowych i rodzin, koncentrując się na ich charakterystyce demograficznej i społecznej.
Czytaj dalej

Publikacja Warunki mieszkaniowe w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

27.06.2024
Publikacja Warunki mieszkaniowe w województwie wielkopolskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 koncentruje się przede wszystkim wokół tematyki związanej z infrastrukturą mieszkaniową. Dostarcza informacji o budynkach zlokalizowanych na obszarze województwa wielkopolskiego w momencie spisu, tj. 31 marca 2021 r., oraz o znajdujących się w nich mieszkaniach.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w 1 kwartale 2024 r. – wyniki wstępne

27.06.2024
Według wstępnych wyników Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w 1 kwartale 2024 r., wielkopolskie zajmowało 4. lokatę wśród województw pod względem wielkości wskaźnika zatrudnienia oraz współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie niższym od notowanego w kraju.
Czytaj dalej

Publikacja Poznań w 2023 r.

17.06.2024
Folder promocyjny
Czytaj dalej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    60
Do góry