Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Uroczysta sesja jubileuszowa z okazji 60-lecia Urzędu Statystycznego w Poznaniu

20.09.2023
Uroczysta sesja jubileuszowa z okazji 60-lecia Urzędu Statystycznego w Poznaniu
Czytaj dalej

Infografika - Powiat poznański w 2022 r.

15.09.2023
Infografika - Powiat poznański w 2022 r.
Czytaj dalej

ESCAPE ROOM „Biblioteczna pułapka”

06.09.2023
ESCAPE ROOM „Biblioteczna pułapka”
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny Poznania (2 kwartał 2023)

06.09.2023
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - wrzesień 2023

01.09.2023
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w sierpniu 2023 r.

31.08.2023
W sierpniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Największe pogorszenie ocen zanotowano wśród podmiotów prowadzących działalność w zakwaterowaniu i gastronomii (spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w skali miesiąca o 6,9). Największą poprawę ocen zaobserwowano w opiniach wyrażanych przez przedsiębiorców z sekcji transport i gospodarka magazynowa – wzrost wartości tego wskaźnika o 6,4 w porównaniu z lipcem br. Pozytywnie, choć gorzej niż w ubiegłym miesiącu, oceniają koniunkturę jedynie jednostki zajmujące się handlem detalicznym, a także informacją i komunikacją.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo wielkopolskie w liczbach 2023

31.08.2023
Folder prezentuje podstawowe dane statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa wielkopolskiego. Zawarto w nim dane dotyczące m.in.: ochrony środowiska, demografii, rynku pracy, wynagrodzeń, gospodarstw domowych, cen, mieszkań, finansów publicznych, kultury, zdrowia, przemysłu i budownictwa, rolnictwa, podmiotów gospodarki narodowej oraz bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność instytucji kultury w województwie wielkopolskim w 2022 r.

30.08.2023
Po okresie pandemicznych ograniczeń, w 2022 r. podmioty prowadzące działalność w obszarze kultury odnotowały wyraźną poprawę sytuacji. Uwidoczniło się to m.in. we wzroście wartości wskaźników opisujących funkcjonowanie tych instytucji. W województwie wielkopolskim odbyło się znacznie więcej imprez niż w poprzednim roku. Zwiększyła się też frekwencja na przedstawieniach, wystawach, seansach. Wysoką pozycję w rankingu województw utrzymał wskaźnik obrazujący poziom czytelnictwa w regionie.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego - 2 kwartał 2023

29.08.2023
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    61
Do góry