Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję „Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego”. Jak co roku niniejsza publikacja prezentuje charakterystyki opisujące sytuację społeczno-gospodarczą regionu. Tym razem ten obraz tabelaryczno-graficzny dotyczy roku 2021, a ujęcie retrospektywne pozwala na obserwację dynamiki i kierunków  przeobrażeń zachodzących w dłuższym szeregu czasowym.

Bieżące wydanie Rocznika pod względem budowy i tematyki stanowi kontynuację poprzednich edycji. Wzbogacona natomiast została zawartość merytoryczna „Rocznika Statystyczne Województwa Wielkopolskiego 2022”. Dodatkowymi jego elementami są wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dotyczące stanu i struktury ludności (w przekrojach  dostępnych tylko w danych spisowych, m.in. według stanu cywilnego, poziomu wykształcenia, kraju urodzenia czy obywatelstwa) oraz zasobów mieszkaniowych, a także o dane wstępne z zakresu aktywności ekonomicznej ludności. Ponadto w bieżącej edycji Rocznika ujęto informacje o nakładach pracy w gospodarstwach rolnych, uzyskane w oparciu o wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Nowością w bieżącej edycji Rocznika jest – zaprezentowana w aneksie – Delimitacja Obszarów Wiejskich (DOW), opracowana z wykorzystaniem typologii Funkcjonalnych Obszarów Miejskich. Podziału obszarów wiejskich dokonano z uwzględnieniem oddziaływania na te obszary dużych miast. Celem zastosowanej delimitacji jest zapewnienie jednolitej prezentacji tych wyników badań statystycznych statystyki publicznej które dotyczącą obszarów wiejskich.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLSX)

Do góry