Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2023

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję „Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego” – podstawowej pozycji w corocznym planie wydawniczym. Opracowanie przy pomocy liczb kreśli aktualny obraz województwa w jego sferze gospodarczej i pod kątem sytuacji społecznej. Najnowsze dane prezentowane w Roczniku dotyczą roku 2022, czyli okresu przypadającego na koniec pandemii COVID-19. Chcąc ułatwić Czytelnikom ocenę wpływu pandemii na sytuację społeczno-gospodarczą regionu, w ujęciu retrospektywnym, jako dodatkowy okres odniesienia, dodano rok 2019 – ostatni przed wprowadzeniem obostrzeń i ograniczeń epidemicznych.

Układ tabelaryczno-graficzny i tematyka podjęta w „Roczniku Statystycznym Województwa Wielkopolskiego 2023” wskazuje na kontynuację poprzednich edycji, które od dwóch lat są opracowywane w nowej formie. Zawartość merytoryczna bieżącego wydania została wzbogacona o ostateczne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, m.in. dotyczące tematyki gospodarstw domowych, rodzin, czy osób niepełnosprawnych.

W bieżącym wydaniu Rocznika ponownie zastosowano Delimitację Obszarów Wiejskich (DOW), po raz pierwszy zaprezentowaną w aneksie do poprzedniej edycji tego opracowania. W „Roczniku Statystycznym Województwa Wielkopolskiego 2023” wszystkie zagadnienia przedstawiane z uwzględnieniem DOW umieszczono w odpowiednich działach tematycznych.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLSX)

Do góry