Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2019
Częstotliwość wydania: Roczna

W tym roku Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego ukazuje się po raz 20., dostarczając liczbowej charakterystyki województwa w aktualnym podziale administracyjnym, obowiązującym od 1999 r. Tegoroczna edycja zawiera podsumowanie wyników i zmian zaobserwowanych w różnych obszarach społecznych oraz dziedzinach gospodarki w 2018 r. Tak jak w poprzednich wydaniach, bieżące wyniki zestawiono z danymi z lat wcześniejszych. Wyłaniający się z liczb obraz województwa staje się przez to bardziej dynamiczny, a czytelnik zyskuje możliwość śledzenia podstawowych tendencji rozwojowych.

Pod względem budowy tablic oraz przyjętych szeregów czasowych Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2019 stanowi kontynuację poprzednich edycji. Najbardziej istotną zmianą w warstwie konstrukcyjnej jest utworzenie nowego działu „Gospodarstwa domowe. Mieszkania”, w którym zebrano wszystkie informacje dotyczące gospodarstw domowych, dotąd rozproszone w kilku działach tematycznych. W najnowszym wydaniu Rocznika po raz pierwszy zaprezentowano informacje o łączach abonenckich, a także o dostępie do Internetu poprzez linie światłowodowe.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów „Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego 2019” korzystano przede wszystkim z zasobów informacyjnych statystyki publicznej, ale także ze źródeł administracyjnych.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLSX)

Do góry