Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w IV kwartale 2017 r.

W IV kwartale 2017 r. w województwie wielkopolskim zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1604 tys. osób, tj. o 1,4% mniej niż w analogicznym kwartale 2016 r. Zbiorowość pracujących, licząca 1549 tys. osób, w ciągu roku zmniejszyła się o 0,1%. Biernych zawodowo było 1202 tys., co w skali roku oznacza wzrost o 1,6%, a liczba bezrobotnych wynosiła 56 tys., czyli o 25,3% mniej niż w IV kwartale 2016 r.
Czytaj dalej
30
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie wielkopolskim, 2017 r.

Najnowsza edycja publikacji Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie wielkopolskim zawiera informacje o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON, według stanu w końcu 2017 r. Dla ukazania dynamiki zachodzących zmian oraz śledzenia rysujących się tendencji rozwojowych, bieżące dane zestawiono z wynikami dla roku poprzedniego, a w tablicy przeglądowej zastosowano ujęcie retrospektywne sięgające roku 2005.
Czytaj dalej
Do góry