Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Konkurs plastyczny "Nasze gospodarstwo rolne"

02.09.2020
Konkurs plastyczny "Nasze gospodarstwo rolne"
Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny „Moje gospodarstwo w obiektywie”

01.09.2020
Konkurs fotograficzny „Moje gospodarstwo w obiektywie”
Czytaj dalej

Konkurs radiowy z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020

31.08.2020
Konkurs radiowy z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020
Czytaj dalej

Publikacja Województwo wielkopolskie w liczbach 2020

31.08.2020
Folder prezentuje podstawowe dane statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa wielkopolskiego. Zawarto w nim dane dotyczące m.in.: ochrony środowiska, demografii, rynku pracy, wynagrodzeń, gospodarstw domowych, cen, mieszkań, finansów publicznych, kultury, zdrowia, przemysłu i budownictwa, rolnictwa, podmiotów gospodarki narodowej oraz bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego (II kwartał 2020 r.)

31.08.2020
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w sierpniu 2020 r.

31.08.2020
Największy wzrost ocen koniunktury w sierpniu br. w porównaniu do lipca br. odnotowano w sekcji zakwaterowanie i gastronomia, największy spadek – w sekcji handel detaliczny. We wszystkich badanych obszarach odsetek przedsiębiorców, którzy sygnalizują poprawę koniunktury zmniejszył się lub jest podobny jak przed miesiącem. Odsetek przedsiębiorców, którzy sygnalizują pogorszenie koniunktury zmniejszył się w większości obszarów. Wyjątek stanowią firmy z sekcji handel detaliczny oraz handel hurtowy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność instytucji kultury w województwie wielkopolskim w 2019 r.

31.08.2020
W 2019 r. udział województwa wielkopolskiego w krajowej liczebności instytucji działających w obszarze kultury nie zmienił się znacząco w stosunku do poprzedniego roku i nadal kształtował się na poziomie ok. 8%. Największy spadek udziału (o 0,5 p.proc.) dotyczył muzeów i oddziałów muzealnych oraz kin stałych, zwiększył się natomiast (o 1,2 p.proc.) udział galerii i salonów sztuki. W porównaniu z 2018 r. wzrósł wskaźnik wypożyczeń księgozbioru bibliotek publicznych w przeliczeniu na czytelnika, co w rankingu województw oznacza powrót wielkopolskiego na 1. pozycję.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - lipiec 2020 r.

28.08.2020
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - sierpień 2020

05.08.2020
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej
1    30  31  32  33  34  35  36  37  38    60
Do góry