Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję „Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego” – opracowania, które należy do najważniejszych pozycji corocznego planu wydawniczego. Od początku funkcjonowania województwa w obecnym kształcie, publikacja ta ukazuje się już po raz dwudziesty drugi. Aktualne wydanie przedstawia liczbowy portret województwa wielkopolskiego w roku 2020. Ze względu na początek pandemii COVID-19 i wynikające stąd obostrzenia w życiu społecznym, a także ograniczenia w działalności gospodarczej, był to rok trudny dla rozwoju regionów z widocznym wyhamowaniem wielu dynamicznych dotąd procesów. Ślady oddziaływania warunków pandemicznych znaleźć można w wielu prezentowanych wynikach z różnych obszarów tematycznych.

Pomimo trwającej pandemii, w 2020 r. przeprowadzony został Powszechny Spis Rolny. W bieżącym wydaniu Rocznika zaprezentowano wstępne wyniki z tego badania. W opracowaniu ujęte zostały również wyniki reprezentacyjnego badania struktury wynagrodzeń za październik 2020 r.

Pod względem ogólnej konstrukcji tabelaryczno-graficznej oraz ze względu na przyjęte szeregi czasowe, „Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2021” stanowi kontynuację – opracowanej w nowej formie – edycji ubiegłorocznej. Zasadniczo nie zmienił się także zakres tematyczny tegorocznego wydania. Szczegółowe dane zgrupowano tym razem w 21 działach.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLSX)

Do góry