Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego, który należy do najważniejszych pozycji corocznego planu wydawniczego. Aktualne wydanie Rocznika przedstawia portret województwa wielkopolskiego w roku 2014, a zestawienie danych z wynikami dla lat poprzednich czyni ten obraz bardziej dynamicznym i pozwala uchwycić rysujące się tendencje rozwojowe.

Pod względem ogólnej konstrukcji, jak też budowy tablic i prezentacji określonych obszarów tematycznych, Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2015 nie odbiega od poprzednich edycji, a ze względu na przyjęte szeregi czasowe stanowi ich kontynuację. Rocznik otwierają tablice przeglądowe, w których wybrane informacje o województwie przedstawiono w ujęciu terytorialnym – w odniesieniu do wielkości ogólnopolskich oraz w ujęciu czasowym – stosując retrospekcję sięgającą roku 2000 i tym samym obejmującą okres 15 lat.

Zasadniczą część publikacji stanowią tablice zgrupowane w 24 działach tematycznych. W zależności od dostępności danych informacje za rok 2014 i poprzedni zestawiono tu z wynikami dla lat 2005 i 2010. Nowością w bieżącej edycji Rocznika jest prezentacja danych dotyczących ludności rezydującej.

Do góry