Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Poznania 2023

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2023
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowsze wydanie „Rocznika Statystycznego Poznania”. Opracowanie każdorazowo zawiera kompleksową charakterystykę zjawisk gospodarczych, społecznych i demograficznych zachodzących w stolicy województwa wielkopolskiego, pozwalającą nakreślić aktualny liczbowy obraz miasta.

Bieżąca edycja publikacji, ukazującej się w cyklu dwuletnim, dotyczy lat 2021 i 2022, tj. lat wpisujących się w okres trwania, szczytu i schyłku pandemii COVID-19. Dla pokazania wpływu jaki wywarła ona na sytuację społeczną i gospodarczą miasta ujęcie retrospektywne w tablicach dziedzinowych rozszerzono o poprzednie dwa lata, z których 2019 był rokiem jeszcze przed-pandemicznym.

Pod względem konstrukcji i zakresu tematycznego „Rocznik Statystyczny Poznania 2023” z jednej strony stanowi kontynuację wcześniejszych edycji, a z drugiej koresponduje ze swoim bieżącym odpowiednikiem wojewódzkim. Tegoroczne wydanie Rocznika zostało wzbogacone o wyniki ostateczne Powszechnego Spisu Rolnego 2020 oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Część wskaźników prezentowanych w poprzedniej edycji, dotyczących roku 2020, została zmieniona po ich przeliczeniu danymi NSP 2021.

Przy opracowywaniu niniejszej publikacji korzystano przede wszystkim z bogatych zasobów statystyki publicznej, ale także ze źródeł administracyjnych.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLSX)

Przekroje: Poznań, wybrane informacje dla województwa i miast wojewódzkich
Do góry