Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Poznania 2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2017
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję Rocznika Statystycznego Poznania. Niniejsza publikacja, od roku 1999 ukazująca się w cyklu dwuletnim, stanowi kontynuację roczników, których wydawanie w Poznaniu zapoczątkowano w 1921 roku. Opracowanie prezentuje bogaty zestaw informacji opisujących zachodzące w mieście zjawiska społeczne, demograficzne i gospodarcze, umożliwiających stworzenie aktualnego liczbowego portretu stolicy województwa wielkopolskiego.

Pod względem budowy i zakresu tematycznego Rocznik Statystyczny Poznania 2017 nawiązuje do swego odpowiednika wojewódzkiego. I podobnie jak w tamtej publikacji, charakterystyki pomocy dla rodzin (w dziale Ochrona zdrowia i pomoc społeczna) zostały wzbogacone danymi o nowych formach wspierania rodziny w ramach programu Rodzina 500+ oraz Karty Dużej Rodziny.

Materiał statystyczny prezentowany w tegorocznej edycji Rocznika Statystycznego Poznania dotyczy lat 2015–2016. W większości tablic, tam gdzie to było możliwe, przedział czasowy został rozszerzony o dane dla roku 2010. Retrospekcję sięgającą roku 2000 zastosowano w tablicach przeglądowych. Wskaźniki opisujące sytuację społeczno-gospodarczą Poznania przedstawiono na tle miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców oraz w odniesieniu do wielkości wojewódzkich i ogólnopolskich.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano przede wszystkim z zasobów statystyki publicznej, ale również ze źródeł pozastatystycznych. Przekazując Państwu najnowsze wydanie Rocznika Statystycznego Poznania, mam nadzieję, że zaspokoi ono oczekiwania stałych i nowych Odbiorców, stając się źródłem informacji o poziomie rozwoju gospodarczego stolicy województwa wielkopolskiego oraz o warunkach życia jej mieszkańców.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLS, CD-ROM)

Przekroje: Poznań, wybrane informacje dla województwa i miast wojewódzkich
Do góry