Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Poznania 2013

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 05.02.2014
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Rocznik Statystyczny Poznania jest publikacją, która swymi korzeniami sięga lat dwudziestych XX wieku. Od roku 1999 wydawany jest regularnie w cyklu dwuletnim. Każdorazowo to opracowanie dostarcza danych niezbędnych do stworzenia aktualnego liczbowego portretu stolicy województwa wielkopolskiego. Niniejsza edycja Rocznika zawiera informacje z lat 2010–2012. Tam gdzie było to możliwe, przedział czasowy został rozszerzony o dane z roku 2005. W tablicach przeglądowych zastosowano dłuższą retrospekcję, prezentując dane dla lat 1980–2012. Pod względem zawartości merytorycznej Rocznik Statystyczny Poznania 2013 stanowi kontynuację poprzednich edycji. Tablice dziedzinowe, tak samo jak wcześniej, uszeregowano w dwudziestu dwóch działach tematycznych, a wskaźniki opisujące sytuację społeczno-gospodarczą Poznania przedstawiono na tle miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców oraz w odniesieniu do wielkości wojewódzkich i ogólnopolskich. Konstrukcyjnie Rocznik Statystyczny Poznania 2013 nawiązuje do swego odpowiednika wojewódzkiego. Uwzględniono w nim zmiany (dotyczące m.in. ujednolicenia nazw działów i tytułów tablic, aktualizacji informacji zawartych w notkach i przypisach) wynikające z próby uspójnienia opracowań rocznikowych, podjętej przez wszystkie urzędy statystyczne.

UWAGA: Dnia 23.07.2015 dane w tablicy „Poznań na tle miast liczących 300 tys. i więcej mieszkańców” zostały zmienione w stosunku do opublikowanych wcześniej.

Przekroje: Poznań, wybrane informacje dla województwa i miast wojewódzkich
Do góry