Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Statystyczne badania ankietowe - październik 2016

01.10.2016
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim we wrześniu 2016 r.

29.09.2016
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają we wrześniu nieco bardziej optymistycznie niż w sierpniu. Bieżący portfel zamówień i produkcja rosną. Sytuacja finansowa oceniana jest pozytywnie. Odpowiednie prognozy są optymistyczne, bardziej korzystne od formułowanych przed miesiącem.
Czytaj dalej

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w II kwartale 2016 r.

28.09.2016
W II kwartale br. w województwie wielkopolskim zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1649 tys. osób, tj. o 17,5% więcej niż w analogicznym kwartale ub. roku. Biernych zawodowo było 1158 tys., co w skali roku oznacza wzrost o 9,6%, natomiast liczba bezrobotnych wynosiła 74 tys., czyli o 8,6% mniej niż w II kwartale ub. roku.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - sierpień 2016 r.

26.09.2016
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Publikacja Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim w 2015 r.

23.09.2016
Publikacja Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim w 2015 r. zawiera szeroki zestaw informacji o dochodach i wydatkach gmin, powiatów i miast na prawach powiatu oraz o budżecie województwa. Ujęte w tablicach wyniki pokazują wielkość i strukturę budżetów oraz ich zróżnicowanie wynikające z odmiennego podziału zadań realizowanych na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Dane o dochodach i wydatkach budżetów są prezentowane w wartościach bezwzględnych, a także w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Czytaj dalej
1    49  50  51  52  53  54  55  56  57 
Do góry