Menu
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - styczeń 2023 r.
28.02.2023
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Linki
Powiat poznański w 2021 r.
24.02.2023
Podstawowe dane statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą powiatu poznańskiego.
Czytaj dalej
Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w województwie wielkopolskim w 2021 r.
21.02.2023
W 2021 r. działalność gospodarczą prowadziło 2,1 tys. podmiotów z kapitałem zagranicznym, a wartość zainwestowanego w nich kapitału zagranicznego wyniosła 25,9 mld zł. W dużych podmiotach kapitał zagraniczny stanowił 71,1% jego ogólnej wartości. Najwięcej zainwestowano go w przedsiębiorstwa z sekcji przetwórstwo przemysłowe (44,1%).
Czytaj dalej
Województwo wielkopolskie 2022
15.02.2023
Folder zestawia podstawowe charakterystyki społeczno-gospodarcze opisujące województwo wielkopolskie. Ukazuje udział tego regionu w wielkościach ogólnopolskich, prezentuje go na tle Unii Europejskiej oraz określa jego pozycję wśród pozostałych regionów.
Czytaj dalej
Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie wielkopolskim - stan na koniec 2022 r.
15.02.2023
Liczba podmiotów gospodarki narodowej w końcu 2022 r. wyniosła 491,2 tys., tj. o 13,7 tys. więcej niż w 2021 r. Podmioty prowadziły swoją działalność najczęściej w obszarze handlu, naprawy pojazdów samochodowych. Na każde 100 nowo zarejestrowanych podmiotów przypadało 59 wyrejestrowanych (wobec 53 w 2021 r.).
Czytaj dalej
Statystyczne badania ankietowe - luty 2023
01.02.2023
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w styczniu 2023 r.
31.01.2023
W styczniu br. korzystnie oceniają koniunkturę podmioty prowadzące działalność w handlu detalicznym, a także informacji i komunikacji. W pozostałych obszarach działalności gospodarczej oceny te są niekorzystne. W sekcjach: budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia są one bardziej optymistycznie niż w poprzednim miesiącu. W przypadku tej ostatniej odnotowano największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 28,7 w porównaniu z grudniem ub. r. Natomiast dla przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego jego wartość jest zbliżona do odpowiedniej z poprzedniego miesiąca. Jednostki świadczące usługi w transporcie i gospodarce magazynowej oceniają koniunkturę nieco pesymistyczniej niż grudniu ub.r. Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz odnoszących się do procesów cenowych (wyniki w Aneksie).
Czytaj dalej