Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Zakończenie konkursu „Złap spis w gminie”

03.12.2020
Zakończenie konkursu „Złap spis w gminie”
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego (III kwartał 2020 r.)

30.11.2020
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - październik 2020 r.

30.11.2020
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej

Publikacja Metropolia Poznań 2010-2019

30.11.2020
Opracowanie zawiera analizę zjawisk i procesów społeczno-gospodarczych zachodzących m.in. w obszarze demografii, rynku pracy, aktywności gospodarczej, infrastruktury socjalnej, edukacji i kultury, warunków mieszkaniowych, aktywności społecznej i obywatelskiej, dochodów i wydatków budżetu jednostek samorządu terytorialnego, ochrony środowiska. W publikacji ujęto także informacje dotyczące mobilności mieszkańców aglomeracji poznańskiej związanej z dojazdami do szkół i miejsc pracy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2020 r.

30.11.2020
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie br. oceniają koniunkturę gorzej niż w październiku br. Najbardziej negatywne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. Jedynie w sekcji informacja i komunikacja wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest dodatni. W większości obszarów odnotowano pogorszenie ocen bieżących („diagnoz”) oraz oczekiwań („prognoz”).
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - grudzień 2020

27.11.2020
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu dla kół gospodyń wiejskich na wykonanie rękodzieła zawierającego napis „PSR 2020”

25.11.2020
Rozstrzygnięcie konkursu dla kół gospodyń wiejskich na wykonanie rękodzieła zawierającego napis „PSR 2020”
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Wypadki przy pracy w województwie wielkopolskim w 2019 r.

16.11.2020
W 2019 r. w województwie wielkopolskim odnotowano mniej wypadków przy pracy niż przed rokiem, zmniejszyła się również liczba osób poszkodowanych w tych zdarzeniach. Zwiększyła się liczba dni niezdolności do pracy przypadająca na 1 poszkodowanego. Odnotowano większe niż przed rokiem szacunkowe straty materialne spowodowane wypadkami przy pracy.
Czytaj dalej
1    41  42  43  44  45  46  47  48  49    90
Do góry