Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Rynek pracy w województwie wielkopolskim w 2014 r.

19.11.2015
Publikacja Rynek pracy w województwie wielkopolskim w 2014 r. dostarcza podstawowych informacji o pracujących w gospodarce narodowej, poziomie zatrudnienia i ruchu zatrudnionych oraz przeciętnych wynagrodzeniach. Zestawia także dane dotyczące wielkości i struktury bezrobocia rejestrowanego, kategorii bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz pośrednictwa pracy i form aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Przybliża ponadto zagadnienia z zakresu warunków pracy, tj. zatrudnienia w warunkach zagrożenia i wypadków przy pracy.
Czytaj dalej

Serwis obywatel.gov.pl - jak załatwić sprawy w urzędzie

06.11.2015
Strona www.obywatel.gov.pl służy temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i zrozumiałą informację, jak załatwić najpopularniejsze sprawy w urzędzie. Na stronie znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić?
Czytaj dalej

Wypadki przy pracy w województwie wielkopolskim w 2014 r.

04.11.2015
Zagadnienia dotyczące wypadków przy pracy, którym poświęcone jest niniejsze opracowanie, stanowią fragment ogólniejszej problematyki warunków pracy. Dane zebrane w drodze badania statystycznego na podstawie statystycznej karty wypadku Z‐KW dostarczają wiedzy m.in. na temat liczby i rodzaju wypadków, ich koncentracji w różnych obszarach gospodarki narodowej, jak również ich przyczyn i skutków.
Czytaj dalej

„Dzień Otwarty” w Urzędzie Statystcznym w Poznaniu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

03.11.2015
W piątek 20 listopada br., w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu odbędzie się „Dzień Otwarty”, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych obecnych i przyszłych przedsiębiorców, w tym: uczniów szkół średnich, studentów a także absolwentów szkół średnich i wyższych do odwiedzenia siedziby Urzędu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w październiku 2015 r.

29.10.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w październiku optymistycznie, podobnie jak we wrześniu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - wrzesień 2015 r.

27.10.2015
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Prognoza demograficzna na lata 2014-2050 dla województwa wielkopolskiego

29.09.2015
W województwie wielkopolskim prognozuje się wzrost liczby ludności do 2022 r., po tym okresie szacuje się systematyczny spadek liczby mieszkańców. Od 2022 r. do końca prognozowanego okresu utrzymywać się będzie ujemny przyrost naturalny, wystąpią także zmiany w strukturze ludności. Zapoczątkowany w 2001 r. spadek liczby ludności miejskiej będzie się pogłębiał do 2050 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim we wrześniu 2015 r.

29.09.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają we wrześniu optymistycznie, podobnie jak w sierpniu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - sierpień 2015 r.

28.09.2015
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w II kwartale 2015 r.

25.09.2015
W II kwartale br. w województwie wielkopolskim zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1404 tys. osób, tj. o 3,1% mniej niż w analogicznym kwartale ub. roku. Biernych zawodowo było 1057 tys., co w skali roku oznacza spadek o 0,5%, natomiast liczba bezrobotnych wynosiła 81 tys., czyli o 26,4% mniej niż w II kwartale ub. roku.
Czytaj dalej
1    71  72  73  74  75  76  77  78  79    88
Do góry