Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie wielkopolskim w latach 2014–2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.09.2018
Częstotliwość wydania: Co 4 lata

Publikacja „Turystyka w województwie wielkopolskim”, dotąd wydawana w serii wydawniczej „Informacje i opracowania statystyczne”, po raz pierwszy ukazuje się w serii „Analizy Statystyczne”. W tegorocznej edycji publikacja opisuje rozwój turystyki w województwie wielkopolskim w latach 2014–2017. Pod pewnymi względami – z uwagi na zakres czasowy, a częściowo także w odniesieniu do zawartości merytorycznej – niniejsze opracowanie stanowi kontynuację poprzedniego wydania obejmującego lata 2010–2013.

Publikacja zawiera informacje umożliwiające charakterystykę infrastruktury turystycznej, jej stanu, możliwości oraz stopnia wykorzystania, a także ocenę poziomu zainteresowania turystów wielkopolską bazą noclegową, w tym także turystów zagranicznych. Ponadto w opracowaniu zamieszczono dane udostępnione przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze dotyczące szlaków turystycznych i turystyki kwalifikowanej.

Wyniki dla województwa wielkopolskiego przedstawiono w ujęciu strukturalnym, ukazując zróżnicowanie wielkopolskich powiatów, ale także w odniesieniu do informacji ogólnopolskich oraz na tle innych województw. W analizie przestrzennego zróżnicowania potencjału turystycznego dodatkowo zastosowano mierniki taksonomiczne wykorzystujące do porównań i rankingów wskaźnik syntetyczny.

Opracowanie składa się z części analitycznej – uzupełnionej o ilustrację graficzną oraz uwag metodologicznych zawierających definicje podstawowych pojęć i wskaźników.

Do góry