Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie wielkopolskim w latach 2018–2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.07.2022
Częstotliwość wydania: Co 4 lata

Publikacja „Turystyka w województwie wielkopolskim”, po raz drugi ukazuje się w serii „Analizy Statystyczne”. Opracowanie opisuje rozwój turystyki w regionie w perspektywie czterech lat: od 2018 do 2021. Z uwagi na zakres czasowy, a także w odniesieniu do zawartości merytorycznej, niniejsze opracowanie stanowi kontynuację poprzedniego wydania obejmującego lata 2014–2017. Natomiast ze względu na stan związany z zagrożeniem epidemicznym (formalnie trwający od marca 2020 r.) publikacja pokazuje dwa różne oblicza turystyki: to sprzed pandemii i drugie – w trakcie jej trwania. Tę odmienność sytuacji w dwóch pierwszych latach objętych analizą (2018–2019) i w dwóch kolejnych (2020–2021) potwierdza załamanie często wieloletnich tendencji, a nawet odwrócenie trendów.

Publikacja zawiera informacje umożliwiające charakterystykę infrastruktury turystycznej, jej stanu, potencjału oraz stopnia wykorzystania, a także ocenę poziomu zainteresowania wielkopolską bazą noclegową turystów, w tym zagranicznych. Wyniki zaprezentowano w ujęciu powiatowym. Ponadto w opracowaniu zamieszczono dane dotyczące m.in. walorów przyrodniczych i zaplecza sportowo-rekreacyjnego, a także szlaków turystycznych i turystyki kwalifikowanej – udostępnione przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Opracowanie składa się z części analitycznej – uzupełnionej o ilustrację graficzną oraz z uwag metodologicznych zawierających definicje podstawowych pojęć i wskaźników.

Do góry