Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Województwo Wielkopolskie 2017. Podregiony, Powiaty, Gminy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą – osiemnastą – edycję publikacji Województwo Wielkopolskie. Podregiony – Powiaty – Gminy, która stanowi dopełnienie i rozwinięcie ukazującego się równolegle Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego. Na obraz aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej regionu składają się liczbowe charakterystyki jednostek podziału terytorialnego tworzących administracyjny kształt województwa wielkopolskiego. W bieżącym wydaniu statystyczny opis wielkopolskich gmin, powiatów i podregionów dotyczy roku 2016.

Zarówno pod względem budowy, jak i zawartości merytorycznej, tegoroczne wydanie opracowania nie różni się zasadniczo od poprzedniej edycji. Nowością jest prezentacja – w ujęciu powiatowym – danych dotyczących zarejestrowanej działalności Państwowej Straży Pożarnej. Publikację otwierają tablice przeglądowe, które przedstawiają wybrane dane o województwie, dostarczają też informacji o pozycji, jaką w określonych dziedzinach zajmują poszczególne powiaty i podregiony. Zasadniczą część opracowania stanowią tablice dziedzinowe, zgrupowane w 16 działach tematycznych, prezentujące bieżące wyniki w możliwie najszerszym ujęciu przestrzennym.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF, XLS, CD-ROM)

Przekroje: podregiony, powiaty, miasta na prawach powiatu, gminy
Do góry