Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Poznania 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2021
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję „Rocznika Statystycznego Poznania”. Niniejsza publikacja, od roku 1999 ukazująca się w cyklu dwuletnim, stanowi kontynuację roczników, których wydawanie w Poznaniu zapoczątkowano w 1921 roku. Opracowanie prezentuje bogaty zestaw informacji opisujących zachodzące w mieście zjawiska społeczne,  demograficzne i gospodarcze, umożliwiających stworzenie aktualnego liczbowego portretu stolicy województwa wielkopolskiego.

Materiał statystyczny, prezentowany w tegorocznej edycji Rocznika, dotyczy lat 2019–2020. W większości tablic, tam gdzie to było możliwe, przedział czasowy został rozszerzony o dane dla tzw. lat węzłowych, tj. 2010 i 2015. W tablicach przeglądowych zastosowano retrospekcję sięgającą roku 2000. W odniesieniu do zakresu i układu tematycznego „Rocznik Statystyczny Poznania 2021” nawiązuje do swego odpowiednika wojewódzkiego.

Pod względem ogólnej konstrukcji niniejsza publikacja zachowała formę stosowaną w poprzednich edycjach. Rocznik otwierają tablice przeglądowe, w których wskaźniki opisujące sytuację społeczno-gospodarczą Poznania przedstawiono w przekroju czasowym, a także na tle innych miast oraz w odniesieniu do wielkości wojewódzkich i ogólnopolskich. Tablice dziedzinowe, tak jak  wcześniej, uszeregowano w dwudziestu dwóch działach tematycznych. Dostępne informacje zaprezentowano dodatkowo w układzie byłych delegatur Urzędu Miasta Poznania.

DOSTĘPNE WERSJE:
książkowa, elektroniczna (PDF), XLS

Przekroje: Poznań, wybrane informacje dla województwa i miast wojewódzkich
Do góry