Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.05.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu kolejną edycję Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego, w którym zebrano informacje statystyczne odnoszące się do poziomu rozwoju naszego województwa w następujących obszarach: środowiska, społeczeństwa, gospodarki oraz samorządu terytorialnego.

Publikacja zawiera zróżnicowany zestaw wskaźników charakteryzujących gospodarcze i społeczne aspekty sytuacji w regionie. Opis analityczny wzbogacony został elementami graficznymi w postaci wykresów i kartogramów oraz tablicami przekrojowymi. Analizę danych dotyczących województwa wielkopolskiego w szerszym kontekście ułatwia zaprezentowanie ich na tle sytuacji w kraju, w innych województwach, a także nawiązanie do wartości wybranych wskaźników w poprzednich latach. W tegorocznej edycji Raportu w wybranych działach zamieszczono informacje oraz komentarze analityczne nawiązujące do pandemii COVID-19, która miała wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną województwa i całego kraju od marca 2020 roku.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, województwo na tle kraju
Do góry