Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.05.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Czytelnikom dziewiątą edycję Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego, który trwale już wpisał się w kalendarz wydawniczy Urzędu Statystycznego w Poznaniu, spotykając się z zainteresowaniem odbiorców.

W porównaniu z poprzednimi, tegoroczna publikacja została gruntownie przebudowana. Zaproponowany został nowy układ rozdziałów, szerzej prezentujących opisywane dotychczas zagadnienia. Opracowanie uzupełniono również o informacje dotyczące środowiska naturalnego, warunków życia oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego.

Opracowanie prezentuje najnowsze roczne dane statystyczne, a wykorzystując charakterystyki liczbowe, wykresy, kartogramy i opis analityczny, w kompleksowy sposób przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą województwa oraz zwraca uwagę na zachodzące w omawianych latach zjawiska i tendencje. Szerszy kontekst dla danych, dotyczących województwa wielkopolskiego, został uchwycony poprzez odniesienie ich do sytuacji w kraju i innych województwach, a także prezentację wybranych wskaźników z poprzednich lat.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, województwo na tle kraju
Do góry