Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
1
marz

Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego (IV kwartał 2021 r.)

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
8
marz

Biuletyn statystyczny Poznania (IV kwartał 2021)

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
17
marz

Bezrobocie rejestrowane w województwie wielkopolskim w 2021 r.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w wielkopolskim na koniec grudnia 2021 r. wyniosła 3,1%, co w skali roku oznacza spadek o 0,6 p.proc. Wskaźnik ten wciąż pozostaje najniższy w kraju. Większość bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku, a do ewidencji najczęściej trafiają osoby, które jako bezrobotne rejestrują się po raz kolejny. Nadal istotny problem stanowi zjawisko długotrwałego bezrobocia.
Czytaj dalej
18
marz

Struktura wynagrodzeń według zawodów w województwie wielkopolskim w październiku 2020 r.

Informacje o indywidualnych wynagrodzeniach pracowników pozwalają na określenie stopnia ich zróżnicowania w zależności od cech osób fizycznych (m.in. płci, wykształcenia, stażu pracy, zawodu) oraz cech charakteryzujących zakłady pracy (m.in. wielkości, rodzaju działalności), a także na oszacowanie wynagrodzenia środkowego (mediany).
Czytaj dalej
22
marz

Powiat poznański w 2020 r.

Podstawowe dane statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą powiatu poznańskiego.
Czytaj dalej
24
marz

Działalność gospodarcza mikroprzedsiębiorstw w województwie wielkopolskim w 2020 r.

W 2020 r. działalność gospodarczą prowadziło 220,4 tys. podmiotów o liczbie pracujących do 9, tj. o 1,4% mniej niż przed rokiem. Liczba pracujących w mikroprzedsiębiorstwach wyniosła 435,3 tys. (o 2,2% mniej niż w 2019 r.). Przychody ogółem obniżyły się o 0,8%, podczas gdy koszty ogółem wzrosły o 1,7%. Wynik finansowy brutto był mniejszy o 11,5%, a wskaźnik rentowności obrotu brutto zmniejszył się z 19,0% do 16,9%
Czytaj dalej
28
marz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - luty 2022 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
29
marz

Procesy demograficzne w województwie wielkopolskim w latach 1995-2020 oraz w perspektywie do 2040 r.

Województwo wielkopolskie z liczbą ludności 3496,5 tys. (stan na 31 XII 2020 r.), która stanowiła 9,1% ludności całego kraju, było trzecim pod względem wielkości populacji w Polsce (po mazowieckim i śląskim). W 2020 r. liczba mieszkańców zmniejszyła się po raz pierwszy od 1999 r., ale w porównaniu do 1995 r. zwiększyła się o 164,5 tys. osób.
Czytaj dalej
30
marz

Zwierzęta gospodarskie w województwie wielkopolskim w grudniu 2021 r.

Według wstępnych danych w grudniu 2021 r. odnotowano spadek pogłowia świń (o 12,8%) oraz wzrost liczebności stada bydła (o 6,4%) w porównaniu z poprzednim rokiem. Wielkopolskie cechuje się największym udziałem w krajowym pogłowiu świń, a także zajmuje czołowe miejsce pod względem wielkości utrzymywanego bydła.
Czytaj dalej
31
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w IV kwartale 2021 r. - wyniki wstępne

Według wstępnych wyników Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w 4 kwartale br. wielkopolskie znajdowało się wśród województw o najwyższych wartościach wskaźnika zatrudnienia oraz współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie niższym od notowanego w kraju.
Czytaj dalej
31
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w marcu 2022 r.

W marcu w większości badanych obszarów przedsiębiorcy oceniają koniunkturę gorzej niż w lutym. Jedynie w informacji i komunikacji oceny wzrosły i tylko w tej sekcji wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest dodatni. Największy spadek ocen odnotowano w zakwaterowaniu i gastronomii. Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 marca – dołączono moduł pytań diagnozujący wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą (wyniki w Aneksie).
Czytaj dalej
Do góry