Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Konferencja naukowa "Suburbanizacja. Człowiek – Zmiana - Przestrzeń"

16.11.2022
Konferencja naukowa "Suburbanizacja. Człowiek – Zmiana - Przestrzeń"
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - listopad 2022

01.11.2022
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w październiku 2022 r.

31.10.2022
W październiku w większości badanych obszarów przedsiębiorcy oceniają koniunkturę gorzej niż we wrześniu. Największe pogorszenie wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury nastąpiło w sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Wartości dla wskaźnika wzrosły w sekcji informacja i komunikacja oraz w handlu detalicznym, natomiast w handlu hurtowym oraz przetwórstwie przemysłowym są one na podobnym poziomie jak przed miesiącem. Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących procesów cenowych (wyniki w Aneksie).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - wrzesień 2022 r.

28.10.2022
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej

Konferencja naukowa "Zdrowie dzieci"

27.10.2022
Konferencja naukowa "Zdrowie dzieci"
Czytaj dalej

Konferencja naukowa "Uwarunkowania dzietności"

19.10.2022
Konferencja naukowa "Uwarunkowania dzietności"
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Budżety gospodarstw domowych w województwie wielkopolskim w 2021 r.

17.10.2022
W porównaniu z 2020 r. zwiększyły się zarówno dochody jak i wydatki gospodarstw domowych, przy czym tempo wzrostu wydatków było wyższe niż dochodów. Pandemia COVID-19 wpłynęła na sytuację materialną gospodarstw domowych, szczególnie na poziom i strukturę wydatków. Gospodarstwa najczęściej postrzegały swoją sytuację materialną jako przeciętną.
Czytaj dalej

Publikacja Rolnictwo w województwie wielkopolskim w latach 2020-2021

10.10.2022
Publikacja Rolnictwo w województwie wielkopolskim jest opracowaniem cyklicznym. W tegorocznej edycji informacje za 2020 r. dotyczące gospodarstw rolnych, użytkowania gruntów, zużycia nawozów mineralnych i wapniowych, a także nawozów naturalnych przedstawiono na podstawie wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020.
Czytaj dalej
1    15  16  17  18  19  20  21  22  23    26
Do góry