Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w styczniu 2024 r.

31.01.2024
W styczniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Najgorsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakwaterowaniu i gastronomii. W tej sekcji zaobserwowano także największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 12,8 w skali miesiąca. Gorzej niż w grudniu ub. r. oceniają koniunkturę też jednostki zajmujące się informacją i komunikacją. Zbliżony poziom negatywnych ocen do tego z poprzedniego miesiąca zanotowano jedynie w przetwórstwie przemysłowym. Największy wzrost wartości wskaźnika zaobserwowano w sekcji transport i gospodarka magazynowa, o 9,8 w skali miesiąca. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są optymistyczne. Również przedsiębiorcy prowadzący działalność w handlu detalicznym formułują opinie pozytywne, na poziomie wyższym niż w ubiegłym miesiącu.
Czytaj dalej

Link Statystyka Poznania - grudzień 2023 r.

30.01.2024
Statystyka Poznania - grudzień 2023 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - grudzień 2023 r.

30.01.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
1    26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Do góry