Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Poznań w 2023 r.

17.06.2024
Folder promocyjny
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny Poznania (1 kwartał 2024)

06.06.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Link Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.

04.06.2024
Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - czerwiec 2024

01.06.2024
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w maju 2024 r.

31.05.2024
W maju br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 35,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w kwietniu br. opinie formułują również przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym, a także informacją i komunikacją. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji budownictwo – spadek wartości wskaźnika o 5,2 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wśród tych jednostek opinie odnośnie sytuacji gospodarczej są pesymistyczne. Również podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oceniają koniunkturę negatywnie, choć na poziomie nieco wyższym niż w kwietniu br.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego - 1 kwartał 2024

29.05.2024
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - kwiecień 2024 r.

29.05.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Turystyka w województwie wielkopolskim w 2023 r.

28.05.2024
W 2023 r. w województwie wielkopolskim z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało blisko 1,9 mln turystów, którym udzielono łącznie prawie 3,7 mln noclegów. W porównaniu z 2022 r. było to mniej odpowiednio o 1,9% i o 1,5%. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych we wszystkich turystycznych obiektach noclegowych w 2023 r. wyniósł 31,0%, tj. o 0,7 p.proc. mniej niż w roku poprzednim.
Czytaj dalej
  1  2 
Do góry