Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

IV Kongres Statystyki Polskiej

17.06.2024
IV Kongres Statystyki Polskiej
Czytaj dalej

Publikacja Poznań w 2023 r.

17.06.2024
Folder promocyjny
Czytaj dalej

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego

14.06.2024
Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny Poznania (1 kwartał 2024)

06.06.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Link Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.

04.06.2024
Statystyka Poznania - kwiecień 2024 r.
Czytaj dalej

Statystyczne badania ankietowe - czerwiec 2024

01.06.2024
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w maju 2024 r.

31.05.2024
W maju br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji odnotowano również największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 35,4 w skali miesiąca. Korzystniejsze niż w kwietniu br. opinie formułują również przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym, a także informacją i komunikacją. Pogorszenie ocen odnotowano w sekcji budownictwo – spadek wartości wskaźnika o 5,2 w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wśród tych jednostek opinie odnośnie sytuacji gospodarczej są pesymistyczne. Również podmioty prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego oceniają koniunkturę negatywnie, choć na poziomie nieco wyższym niż w kwietniu br.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego - 1 kwartał 2024

29.05.2024
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - kwiecień 2024 r.

29.05.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry