Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sytuacja na rynku pracy w województwie wielkopolskim w latach 2015–2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.06.2020

Publikacja „Sytuacja na rynku pracy w województwie wielkopolskim” ukazująca się w serii Analizy Statystyczne, jest opracowaniem cyklicznym. Tegoroczna edycja jest czwartą z kolei, a analizowany okres obejmuje lata 2015–2018. W bieżącym wydaniu kompleksowy obraz rynku pracy został przedstawiony w czterech zasadniczych ujęciach. Najpierw od strony podażowej, czyli z perspektywy zasobów pracy obejmujących osoby świadczące usługi pracy oraz niepracujące z różnych powodów, ale stanowiące bazę potencjalnych pracowników. Dalej – od strony popytowej, tj. pracodawców oferujących wolne miejsca pracy, tworzących nowe etaty, poszukujących pracowników o konkretnych kwalifikacjach. Następnie – pod kątem kosztów pracy, czyli wydatków ponoszonych przez pracodawców w związku z zatrudnianiem pracowników, z uwzględnieniem strukturalnego zróżnicowania wynagrodzeń. Wreszcie – z perspektywy szeroko pojętych warunków pracy, biorąc pod uwagę zarówno warunki BHP i związany
z tym poziom wypadkowości czy ryzyko chorób zawodowych, ale także możliwości mobilne pracowników dojeżdżających do pracy poza gminę zamieszkania, przeciętne odległości i kierunki dojazdów.

 

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, miasta na prawach powiatów, gminy, województwo na tle kraju
Do góry