Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sytuacja demograficzna województwa wielkopolskiego w 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2023

Publikacja „Sytuacja demograficzna województwa wielkopolskiego w 2022 r.” jest opracowaniem przedstawiającym analizę procesów demograficznych zachodzących w województwie wielkopolskim. Zawiera ono informacje o ludności i czynnikach kształtujących jej liczbę i strukturę, o zmianach w dzietności, umieralności, trwaniu życia, małżeństwach i rozwodach oraz migracjach.

Całość wzbogacono graficzną ilustracją w postaci map i wykresów prezentujących wybrane zjawiska i tendencje. Zestawienie najważniejszych danych demograficznych zamieszczono w części tabelarycznej w formacie Excel. Nowością w bieżącej edycji publikacji jest Delimitacja Obszarów Wiejskich (DOW), opracowana z wykorzystaniem typologii Funkcjonalnych Obszarów Miejskich. Podziału obszarów wiejskich dokonano z uwzględnieniem oddziaływania na te obszary dużych miast. Celem zastosowanej delimitacji jest zapewnienie jednolitej prezentacji wyników badań statystycznych dotyczących obszarów wiejskich, z podkreśleniem ich różnorodności.

Do góry