Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa wielkopolskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.06.2018
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Rok 2018 jest czasem wyjątkowych jubileuszy, które w dziejach kraju wiążą się ze 100-leciem odzyskania niepodległości, w losach regionu – z setną rocznicą powstania wielkopolskiego, zaś w historii polskiej statystyki oznaczają 100. rocznicę utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Włączając się w obchody tych wydarzeń, Urząd Statystyczny w Poznaniu przygotował „Atlas statystyczny województwa wielkopolskiego”, obszerne opracowanie graficzne ilustrujące przemiany społeczne i procesy kształtujące rozwój gospodarczy województwa. Aspekty społeczno-gospodarcze i środowiskowe ujęte w publikacji stanowią bardzo istotny element polityki spójności.

Za pomocą wielu wykresów i map statystycznych, w tym licznych kartogramów i kartodiagramów, przedstawiono stan i zmiany obserwowane w czasie w różnych obszarach tematycznych zawiązanych z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką, czy środowiskiem. Dane zaprezentowano w układzie gmin lub powiatów oraz województw, a niektóre również dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej.

Przekroje: powiaty, gminy, województwa i regiony NUTS do porównań
Do góry