Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
6
czer

Biuletyn statystyczny Poznania (1 kwartał 2023)

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
15
czer

Poznań w 2022 r.

Folder promocyjny
Czytaj dalej
28
czer

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w 1 kwartale 2023 r. - wyniki wstępne

Według wstępnych wyników Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w 1 kwartale 2023 r. wielkopolskie znajdowało się wśród województw o najwyższych wartościach wskaźnika zatrudnienia oraz współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie niższym od notowanego w kraju.
Czytaj dalej
29
czer

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - maj 2023 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
30
czer

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w czerwcu 2023 r.

W czerwcu br. podmioty prowadzące działalność w budownictwie, handlu detalicznym oraz informacji i komunikacji oceniają koniunkturę pozytywnie i lepiej niż w poprzednim miesiącu. W pozostałych badanych obszarach formułowane są niekorzystne opinie na temat kondycji gospodarki. Poprawa nastrojów odnośnie sytuacji przedsiębiorstw jest jedynie widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki w sekcji zakwaterowanie i gastronomia – największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w porównaniu z ubiegłym miesiącem, o 4,9. W przypadku przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego oceny koniunktury są nieco bardziej pesymistyczne niż w maju br., natomiast w transporcie i gospodarce magazynowej są takie same, jak w ubiegłym miesiącu.
Czytaj dalej
Do góry