Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
7
czer

Poznań - biuletyn statystyczny (I kwartał 2021)

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
17
czer

Poznań w 2020 r.

Folder promocyjny
Czytaj dalej
28
czer

Warunki pracy w województwie wielkopolskim w 2020 r.

W 2020 r. badaniem warunków pracy objęto 8,3 tys. jednostek zatrudniających łącznie 773,0 tys. osób. Spośród tej grupy w warunkach zagrożenia pracowało 72,4 tys. osób (liczonych jeden raz w grupie czynnika przeważającego), co stanowiło 9,4% zatrudnionych badanej zbiorowości. W 6,8 tys. zakładów nie stwierdzono niekorzystnych warunków pracy.
Czytaj dalej
29
czer

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - maj 2021 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
30
czer

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w I kwartale 2021 r.

W I kwartale br. zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1656 tys. osób i obejmowała 1623 tys. pracujących oraz 33 tys. bezrobotnych. Biernych zawodowo było 1118 tys. Aktywni zawodowo stanowili 59,7% ogółu ludności w wieku 15–89 lat (w kraju 57,3%). Pod względem wielkości współczynnika aktywności zawodowej wielkopolskie zajmowało trzecią lokatę wśród wszystkich województw, a najwyższą jego wartość zanotowano w mazowieckim (61,4%). Najniższą wartość wskaźnika zaobserwowano w podkarpackim (52,8%).
Czytaj dalej
30
czer

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w czerwcu 2021 r.

We wszystkich badanych obszarach przedsiębiorcy w czerwcu br. oceniają koniunkturę lepiej lub podobnie jak w maju br. Największy wzrost ocen w tym zakresie odnotowano w sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Jedynie w sekcji budownictwo wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest ujemny. Składowa „prognostyczna” poprawiła się w większości obszarów. Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 czerwca – dołączono moduł pytań diagnozujący wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą (wyniki w Aneksie).
Czytaj dalej
Do góry